Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/szpitaluniwersytecki.bydgoszcz.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/szpitaluniwersytecki.bydgoszcz.pl/modules/block/block.module).

Ząb mnie boli, czyli dentysta potrzebny na już!

Bolące zęby to jedna z najgorszych dolegliwości. Nie możemy jeść, nie możemy spać, a obawiamy się koniecznej wizyty u stomatologa. Jednak nie ma wyjścia, trzeba zebrać odwagę i umówić się na wizytę. Wszystko robimy dla siebie, swojego zdrowia i naszych zębów. Jednak nie możemy wybrać pierwszego, lepszego gabinetu.


Na co więc powinniśmy zwrócić uwagę, kiedy poszukujemy stomatologa?


Rekomendacje i opinie w sieci


Przede wszystkim powinniśmy postawić na doświadczenie, wiedzę i kwalifikacje stomatologa, do którego się udajemy. Brak doświadczenia może sprawić, że nasze zęby po wizycie u dentysty będą w jeszcze gorszym stanie niż przed wizytą. Dlatego warto poszukać w sieci forów internetowych i tam znaleźć rekomendacje o wybranych lekarzach. Im lepszy gabinet stomatologiczny, tym więcej opinii powinno się nam pojawić. Jednak nie jedź na koniec miasta tylko dlatego, że dany lekarz ma o 1 gwiazdkę więcej. W takiej sytuacji postaw na stomatologa z twojej okolicy.
metody leczenia


Medycyna rozwija się. Warto zainteresować się, jakimi metodami leczenia dysponuje wybrany przez nas stomatolog. Może okazać się, że jest to wybitnej klasy specjalista, ale stosuje techniki mało innowacyjne, które mimo wszystko bardzo mocno niszą zęby. Np. zamiast borowania stosuje się wyżłabianie ubytków piaskiem pod ciśnieniem. Ta metoda powoduje, że tylko próchnica jest usuwana z zęba, nie uszkadzając jego zdrowych części. Calikiem sprytne, prawda? Dlatego dopytuj, jakie metody są stosowane, a potem poproś, aby lekarz wytłumaczył ci na czym one polegają. Nie bój się pytać i rozmawiać z lekarzem.


Dyspozycyjność


zakochani
Author: nattu
Source: http://www.flickr.com


Jeśli już wybierasz gabinet stomatologiczny, to poszukaj specjalisty, który nie rejestruje pacjentów na pół roku na przód. To jest dobre, jeśli wszystko planujesz z dużym wyprzedzeniem, ale nie jest to korzystny system, jeśli nagle okaże się, że plomba wypadła z zęba i trzeba bardzo szybko ją naprawić. Dlatego zawsze pytaj stomatologa, czy jest dostępny, czy nie robi sobie czasem miesięcznego urlopu czy nie planuje wyjazdu i pracy w innym mieście - Dental Corner Centrum Implantologii i Ortodoncji.


Przyzwyczaisz się do specjalisty, zaufasz mu i będziesz czuł się pewnie, co jest ważne w budowaniu relacji lekarz - pacjent. Jeśli już raz naszukasz się w sieci gabinetu stomatologicznego i po pierwszej wizycie okaże się, że był to dobry Wybór, to z pewnością będziesz chciał przynajmniej raz do roku pojawić się w u swojego lekarza. Jest to ważne do zachowania komfortu leczenia i dobrego samopoczucia.