To ważne, aby uzupełnić braki w uzębieniu!

Zdrowy i zadbany uśmiech to dzisiaj standard i najpiękniejsza wizytówka. To również sposób, aby odjąć sobie kilka lat i prezentować się młodziej. Co jednak mają uczynić osoby, które straciły kilka lub wszystkie zęby? Koniecznie powinny je wstawić. To bardzo ważne, zarówno dla wyglądu, jak też dla wygody jedzenia i życia.

Dzisiaj pacjenci mogą korzystać z licznych nowoczesnych rozwiązań i uzupełnić braki w uzębieniu, dobierając optymalną metodę dla siebie.

włosy

Czasem traci się zęby – implantologia uzębienia pomoże uzupełnić braki

Piękny i zdrowy uśmiech jest bardzo ważny, zarówno dla pewności siebie i pięknego wyglądu, jak też dla wygody spożywania posiłków i konwersacji. Mimo to pacjenci bardzo często tracą zęby, dzieje się tak zarówno w wyniku upływu lat, jak też różnych chorób, wypadków czy zwyczajnej próchnicy. Co prawda stomatologia jest w tym momencie bardzo rozwinięta, ale ludzie wciąż mają ogromny problem z próchnicą oraz różnymi chorobami przyzębia. W przypadku, jeśli straci się jeden lub więcej zębów, warto jak najszybciej uzupełnić ten ubytek. To bardzo ważne dla ładnej prezencji, jak też dla wygody podczas jedzenia i zdrowia pozostałych zębów. Jeśli w jamie ustnej występuje ubytek, pozostałe zęby mogą się przesuwać, by zająć miejsce w dziąśle i tym samym ulegają skrzywieniu. Dzisiaj pacjenci mogą wybierać wśród różnych metod uzupełniania zębów, swoje usługi oferuje im zarówno protetyka, jak też implantologia uzębienia. Drugie wymienione rozwiązanie to metoda na lata, bardziej kosztowna, ale też estetyczna i wygodna.

Wszczep sobie implanty

zdrowie
Author: Universität Salzburg (PR)

Implanty w jamie ustnej to dobra alternatywa dla osób, które straciły jeden, więcej, a nawet wszystkie zęby. Najczęściej tacy pacjenci zadręczają się, jak będą wyglądać oraz martwią się komfortem gryzienia i spożywania posiłków. Implantologia pozwala odzyskać zęby najbardziej zbliżone do naturalnych. Specjalista aplikuje implanty – czyli niewielkie śrubki – w dziąsła pacjenta, a na tych implantach osadza się koronę zęba. Rozwiązanie to okazuje się bardzo komfortowe i mocne, osoby nieświadome nie zauważą, że ich rozmówca ma implanty zębów, gdyż wspomniane elementy są bardzo naturalne - dentalcorner.pl/.

Aby wszczepić sobie takie implanty i uzupełnić braki w uzębieniu, należy udać się do specjalistycznego gabinetu. Stomatolog pomoże wykluczyć przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu oraz dopasować optymalny rodzaj implantów do przypadku konkretnego pacjenta. Potem pozostanie cieszyć się pięknym, pełnym uśmiechem, jak też korzystać ze swobody jedzenia i konwersacji.