Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/szpitaluniwersytecki.bydgoszcz.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/szpitaluniwersytecki.bydgoszcz.pl/modules/block/block.module).

Protetyka to bardzo ważna dziedzina

Czasami w wyniku różnego rodzaju wypadków, czasami w efekcie choroby mogą nam wypadać zęby. Niestety pozostają po nich widoczne ubytki, które mogą powodować, że już nie będziemy tak chętnie udzielali się w towarzyskiej rozmowie. Co więcej, takie ubytki, jeśli nie zostaną zapełnione, to z biegiem czasu mogą spowodować, że to puste miejsce zacznie się wypełniać, w wyniku przesuwania się innych zębów, tak aby znowu stały się jedną całością.


Takie działanie jednak nie będzie dobre dla naszej szczęki, bo wówczas może dojść do zniszczenia kształtu żuchwy, a co się z tym wiąże, do powstawania w niej również zmian zwyrodnieniowych, które będą prowadziły do dalszych problemów zdrowotnych. Dlatego właśnie musimy się dowiedzieć jak zapobiegać tego typu problemom i co powinniśmy robić, aby nasza szczęka pozostała dokładnie w takim kształcie w jakim jest obecnie.


Protetyka może nam zaproponować niesamowite rozwiązania
Protetyka
Author: http://informator.zumi.pl
Source: http://informator.zumi.pl


Jeżeli chcemy zapełnić jakieś ubytki w naszym uzębieniu, to koniecznie powinniśmy jak najszybciej udać się do stomatologa, który po obejrzeniu naszych zębów, będzie mógł zdecydować, które z możliwych rozwiązań będzie dla nas najlepsze. Z pewnością będzie tutaj potrzebna protetyka, a więc dziedzina stomatologii, która zajmuje się wypełnianiem tego typu przerw poprzez przygotowanie i wstawienie odpowiednich wypełnień w powstałą lukę. Takie implanty zębów mogą być montowane na stałe, do Kości, albo możemy poprosić o takie, które będziemy mogli w każdej chwili wyjąć. Wiele będzie tutaj zależało od naszej decyzji, nie mniej musimy wiedzieć, że tak przygotowane zęby nie będą się niczym różniły od tych naszych prawdziwych, nawet barwę będą miały dobraną taką samą. Protetyka ma dzisiaj ogromne możliwości, dlatego też może nam zaproponować pojedyncze implanty, albo możemy w razie potrzeby zdecydować się na wykonanie całej szczęki i wówczas wszystkie zęby będą mocowane równocześnie. Odpowiednio wykonane implanty będą tak do nas pasowały, że nawet nie zauważymy, że mamy coś obcego w buzi i niezwykle szybko się do nich przyzwyczaimy - dentalcorner.


Warto zobaczyć jakie możliwości są tutaj przed nami przedstawiane, tak abyśmy mieli pewność, że wybierzemy rozwiązanie najlepsze dla nas. Najważniejsze jednak jest to, aby nie czekać z tym wszystkim do momentu aż dany ubytek zacznie się zabliźniać i będzie zakrywany przez przesuwające się pozostałe zęby. Zaproponowane nam implanty naprawdę będą tak świetnej jakości, że szybko zapomnimy, że je mamy założone.