Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/szpitaluniwersytecki.bydgoszcz.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/szpitaluniwersytecki.bydgoszcz.pl/modules/block/block.module).

Możliwości nowoczesnej stomatologii estetycznej

Stan uzębienia bardzo rzutuje na nasz wygląd i postrzeganie przez otaczających nas ludzi. Patologiczne ubytki i otarcia potrafią w znacznym stopniu zdeformować całą twarz. Mogą się na niej pojawić szpecące bruzdy, zapadać się policzki, nadając obliczu stary, posępny wygląd. Profesjonalne usługi dentystyczne będące zdobyczami nowoczesnej stomatologii estetycznej będą najlepszym antidotum na te problemy.


Oferta zabiegów w niektórych gabinetach jest naprawdę imponująca. Jednak możliwość leczenia estetycznego i jego bezpieczeństwo, powinien ocenić lekarz po dokładnym badaniu. Nie należy zapominać o tym, że zęby są integralną częścią naszego organizmu i muszą być nie tylko piękne, ale przede wszystkim zdrowe. Z tego powodu plan leczenia w przypadku każdego pacjenta musi zostać ustalony indywidualnie. Najczęściej stosowane techniki upiększania uśmiechu to oczywiście wybielanie, odbudowa utraconych tkanek zęba materiałami kompozytowymi, stosowanie licówek, dzięki którym możemy zmienić kształt i kolor zębów, a także „załatać” istniejące pomiędzy nimi szpary, koron imitujących naturalny ząb i mostów protetycznych. Coraz bardziej popularną metodą stają się także implanty, czyli wkręcane w kość śruby. Można na nich zamocować koronę, a nawet całą protezę, dlatego umożliwiają one na nawet całkowite odtworzenie utraconego uzębienia! Usuwania przebarwień nie należy natomiast mylić ze wspomnianym już wybielaniem zębów. Skaling i piaskowanie to w przeciwieństwie do wybielania niezbyt inwazyjne zabiegi higienizacyjne pomagające usunąć kamień, osad i szpecące przebarwienia z bardzo dobrym efektem. Zabiegi te ponadto przeciwdziałają także próchnicy i procesom zapalnym dziąseł. U dzieci od czwartego do trzynastego roku życia można przeprowadzić lakowanie polegające na pokryciu bruzd zębów trzonowych specjalnym lakierem zawierającym fluor, aby uniemożliwić osadzanie się w nich bakterii i infekowanie zębów próchnicą.


fotka - rodzice
Author: Sztuka Dwadziesciaczteryh
Source: http://www.flickr.com
dentalcorner.pl


Nowoczesne usługi dentystyczne świadczone we współczesnych gabinetach stomatologicznych pomagają naprawić szkody wyrządzone przez nieprawidłową dietę, brak higieny jamy ustnej, styl życia czy niefortunne wypadki -
Choć ich cena potrafi być nieraz czynnikiem hamującym entuzjazm, coraz więcej gabinetów ma w swoich ofertach możliwość spłacania kosztów leczenia w ratach. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie dla osób, które szybko straciły uzębienie i pragną w jak najszybszym czasie je odzyskać, a nie dysponują wystarczającą ilością gotówki.