Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/szpitaluniwersytecki.bydgoszcz.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/szpitaluniwersytecki.bydgoszcz.pl/modules/block/block.module).

Dobry dentysta - pilnie poszukiwany

Wizyta u stomatologa nie należy do najprzyjemniejszych, ale jest koniecznością, dlatego wybierając stomatologa należy sprawdzić nie tylko samego specjalistę, ale i gabinet. Jaki powinien być dobry dentysta? Przede wszystkim musi być fachowcem w swoim zawodzie, za którym stoją dyplomy zaświadczające o jego umiejętnościach, ale również praktyka.
Stomatologia to dziedzina, która prężnie się rozwija pojawiają się nowe techniki leczenia, nowoczesne materiały i narzędzia i dobry stomatolog powinien ze wszystkimi nowościami na bieżąco się zapoznawać. Umiejętnością, którą powinien posiadać lekarz stomatolog jest indywidualne podejście nie tylko do pacjenta, ale przede wszystkim do problemu, z którym przyszedł do gabinetu. Każdy z pacjentów ma inny poziom bólu, różną budowę zębów, inne unerwienie i ukorzenienie, dlatego tak ważne jest to, aby lekarzem nie kierowała rutyna. Pacjent czuje się bardziej komfortowo, gdy lekarz informuje go podczas kuracji o swoich działaniach, oczywiście nie chodzi o to, by używał fachowej terminologii, ale powinien mówić, co będzie robił w danym momencie i jakiej reakcji pacjent powinien oczekiwać. Fachowość to również precyzyjnie prowadzona karta pacjenta, w której powinny się znaleźć nie tylko podjęte działania, ale także użyte materiały i środki np. znieczulające, musi się znaleźć zapis o ewentualnej negatywnej reakcji leczonego.


sok
Author: dan veal
Source: http://www.flickr.com


Oczywiście dobry specjalista stomatolog to połowa sukcesu w leczeniu, ponieważ nie mniej ważny jest gabinet, w którym lekarz przyjmuje. Idealny gabinet dentystyczny to przede wszystkim nowoczesne i sprawnie działające narzędzia. Naturalnie istotna jest czystość i sterylność, poukładane materiały i narzędzia. Przed wyborem gabinetu i dentysty warto poszukać przykładowo w internecie opinii na temat wybranego przez nas specjalisty. Bez wychodzenia z domu mamy możliwość nie tylko zapoznania się z pełną ofertą gabinetu, ale także porównać cennik. Innym sposobem jest poznanie opinii innych pacjentów, którzy korzystali już z usług danego gabinetu stomatologicznego. Warto także zdecydować się na gabinet, w którym oferowane jest kompleksowe leczenie, czyli nie tylko stomatologia tradycyjna, ale także implantologia, pedodoncja, chirurgia stomatologiczna i stomatologia estetyczna - www.dentalcorner.pl/.
Jest to ważny aspekt, ponieważ w jednym miejscu pacjent ma zapewnioną pełną kurację. Należy zwracać także uwagę na łatwość zapisu i czas oczekiwania na kolejną wizytę. Wizyta u dobrego dentysty to często duży wydatek, ale są prywatne gabinety, które mają podpisany kontrakt z NFZ, a dzięki temu niektóre zabiegi są refundowane.