Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/szpitaluniwersytecki.bydgoszcz.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/szpitaluniwersytecki.bydgoszcz.pl/modules/block/block.module).

dentysta we Wrocławiu

Z wizytami u dentysty trzeba się pogodzić, gdyż każdy człowiek musi tam trafić. Od nas tylko zależy którego dentystę wybierzemy. Wizyt u dentysty boi się prawie każdy z nas. Jednak biorąc pod uwagę możliwości dzisiejszej stomatologii, istnieje coraz mniej powodów by się obawiać. Wciąż bardziej zaawansowane narzędzia, środki znieczulające jak i wypełnienia oferują nadzieję na dostęp do bezstresowych zabiegów.
Zwykle wizyta u dentysty kojarzy nam się z leczeniem bądź, co gorsza, z wyrywaniem zębów, ale leczenie jamy ustnej nie ogranicza się tylko do naszego uzębienia.


Dentysta to lekarz który leczy całą jamę ustną, zęby, śluzówkę, język, policzki, wargi i węzły chłonne. Do jego podstawowych zadań należy diagnozowanie oraz leczenie chorób zębów, dziąseł, korygowanie wad zgryzu, oraz leczenie protetyczne. Ponadto stomatolog udziela pacjentom informacji odnośnie zachowania właściwej higieny jamy ustnej. Każda wizyta u dentysty zaczyna się od przeglądu uzębienia. Jeśli to konieczne, za zgodą pacjenta podejmuje leczenie. Dentysta we Wrocławiu jest zaopatrzony w odpowiedni sprzęt, aby sprawnie i bezboleśnie przeprowadzić leczenie. Posługując się specjalistycznym sprzętem, zapełnia ubytki, uzupełnia je odpowiednimi materiałami oraz poleruje wypełniania. Pomaga także w odbudowaniu chorych tkanek zębów, podając indywidualnie dobrane środki lecznicze. Czasami pobiera materiał biologiczny do laboratoryjnych badań, lub wydaje skierowanie na badania dodatkowe, np. prześwietlenie rentgenowskie. Oprócz czynności związanych z diagnozą i leczeniem, odpowiedzialny jest również za prowadzenie dokumentacji pacjentów.


Stop nieuczciwej konkurecji
Author: Innalibra
Source: http://www.flickr.com


Lekarz tej specjalności musi posiadać wiedzę, którą się systematycznie pogłębia. Musi być kompetentnym, sumiennym i rzetelnym w wykonywaniu swojego zawodu. Równie ważne są odpowiedzialność i szacunek wobec pacjenta.


Są dwie główne dziedziny stomatologii. Jedną z nich jest stomatologia zachowawcza jak i endodoncja. Opiera się ona na profilaktyce, oraz leczeniu próchnicy. Endodoncja natomiast to leczenie kanałowe zębów. Kolejny typ to stomatologia dzieci, czyli pedodoncja. Ortodoncja zajmuje się przeciwdziałaniem tworzeniu się, jak również poprawianiem wad zgryzu. Klientami ortodonty nie są tylko dzieci, czy młodzież - www.dentalcorner.pl.
Współczesna ortodoncja natomiast coraz częściej zajmuje się także nieprawidłowościami w obrębie szczękowo-twarzowym.


Jak w każdym zawodzie, ważne jest, aby dentysta naprawdę kochał to co robi, wówczas poradzi sobie z każdym problemem, a pacjenci chętnie przyjdą do takiego gabinetu.