Dentysta - czy nadal budzi to strach?

Własne zęby to nasz kapitał. Zostaliśmy tak wyposażeni przez naturę, że każdy z nas ma jedynie dwie szanse, by zachować zdrowy i piękny uśmiech.

Niestety nie każdemu to się udaje. Czasami jest to w dużej mierze wina naszych uwarunkowań genetycznych, czasami przypadek losu kiedy wskutek choroby czy jakiegoś wypadku tracimy zęby lub też najczęściej z własnego zaniedbania.

Dobry dentysta
Author: Paleontour

Krem nawilżający
Author: Dermedic
Source: Dermedic

Ten ostatni przypadek szczerze trzeba przyznać należy do najczęstszych.Skąd to się bierze pytamy czasami sami siebie ? Bardzo różnie. Szczerze trzeba przyznać, że niekiedy i nasze wysiłki nie przynoszą zamierzonych rezultatów. Trafić na dobrego dentystę, ale nie tylko zdolnego technicznie, ale takiego, który z pasją wykonuje swoją pracę nie jest łatwo. Ale nie można powiedzieć ze takich nie ma. Są tacy, którzy jak to się mówi lubią duże wyzwania i im bardziej pacjent wymaga staranności i pracy nad jego uzębieniem, tym bardziej dentysta stara się, by z niczego zrobić naprawdę dużo. Oczywiście zaraz ktoś może podnieść zarzut, że ci najlepsi dentyści są dla tych najbogatszych. Wcale nie. Piękne zęby możemy mieć i niższym kosztem, no być może na krótszy okres, ale regularne poprawki i dbałość o nie zdecydowanie wydłuży okres ich pięknego wyglądu. Nie należy zapominać też o tym, by najmłodsze pokolenie nie bało się takich wizyt . Jeszcze kilkadziesiąt lat temu z przyczyn tak do końca nieznanych dzieci bały się dentysty jak ognia. Być może i miało to swoje podłoże w tym, że całe klasy z wychowawcami udawały się do przychodni, a etatowy dentysta podejmował się wszelkiego leczenia przy akompaniamencie płaczów największych histeryków. To budowało wśród reszty bardzo negatywne nastawienie. Obecnie to w dużej mierze zależy od postawy rodziców i to na nich spoczywa obowiązek nauczenia dzieci właściwej dbałości o stan uzębienia i pilnowania wszelkich wizyt kontrolnych. Jeśli mamy jeszcze do tego sprawdzonego dentystę, który odpowiednim podejściem wyeliminuje ten panujący od lat strach przed nim to osiągniemy już sukces. W myśl zasady, że lepiej przeciwdziałać niż leczyć. To zdecydowanie obniży koszty następnych wizyt. Sam proces leczenia też ewaluował na tyle, że nie możemy wymawiać się strachem przed Leczeniem, jak również w zasadzie możemy odbudować to, co wydawało się nam utracone na zawsze. Wszelkie zabiegi nie dość, że nie są bolesne, to efekty zadziwiają niejednego, a znalezienie dentysty na miarę naszych potrzeb też nie stanowi wielkiego problemu - http://www.dentalcorner.pl/.

Nauczmy dzieci tego, że stomatolog to zawód jak każdy inny, który nie kojarzy się z bólem. Pamiętajmy tylko o tym, że maluchy nie słuchają za bardzo tego co do nich mówimy, ale naśladują nasze zachowania. Jeśli my będziemy regularnie chodzić do dentysty,dla młodszego pokolenia będzie to zwykła norma.