Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/szpitaluniwersytecki.bydgoszcz.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/szpitaluniwersytecki.bydgoszcz.pl/modules/block/block.module).

Cechy dobrego gabinetu stomatologicznego

Nowoczesny gabinet stomatologiczny nie powinien być miejscem kojarzącym się z bólem i strachem. Coraz więcej stomatologów wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pacjentów i w ich gabinetach można znaleźć kąciki dla najmłodszych, a także przytulny, zbliżony do domowego wystrój. Wbrew pozorom to właśnie wygląd gabinetu może nam dużo powiedzieć o jakości świadczonych w nim usług.


sportowcy
Author: Magic Madzik
Source: http://www.flickr.com


Przede wszystkim najważniejszym atrybutem takiego miejsca, powinien być nowoczesny, kompletny, dobrej jakości sprzęt. Sam fotel stomatologiczny powinien być wyposażony w stolik z narzędziami, lampę, ssak i spluwaczkę. Powinniśmy tam także znaleźć nakładacz stomatologiczny, kleszcze, upychadło, zagłębnik, łopatkę stomatologiczną, wiertła, okulary lupowe z przyłbicą, kątownice oraz wiele innych urządzeń, z których dentysta korzysta podczas standardowych zabiegów. Choć mogłoby się to wydać oczywiste i bezdyskusyjne, jednak trzeba dodać, ze higiena i porządek są również bardzo ważne. Brudna podłoga, fotel i kurz na lampie mogą być dość często spotykane w gabinetach stomatologicznych i poddawać w wątpliwość sterylność warunków, w jakich się przeprowadza zabiegi. Coraz bardziej się dostrzega, że wystrój wnętrza ma bardzo duży wpływ na nastrój pacjenta. Jest to bardzo pozytywne zjawisko. Ciepły kolor ścian czy kwiaty w doniczkach potrafią sprawić cuda – ocieplić atmosferę panującą w gabinecie i w znacznym stopniu poprawić samopoczucie pacjenta. Ma to bardzo duże znaczenie zwłaszcza w przypadku dzieci. W niektórych gabinetach możemy nawet spotkać specjalnie dla nich przeznaczone, różnokolorowe fotele dentystyczne np. w kształcie zwierzątek. Surowe wnętrze wyłożone białymi płytkami może budzić bardzo niemiłe skojarzenia i potęgować strach. Kompleksowość świadczonych w gabinecie jest w wielu przypadkach bardzo istotną zaletą. To bardzo wygodna opcja, gdy w jednym miejscu możemy skorzystać zarówno ze standardowych metod leczenia, jak i z usług stomatologii estetycznej. Pozwala to zaoszczędzić mnóstwo czasu i uniknąć wielu kłopotów - http://www.dentalcorner.pl.
kosmetyki do włosów
Author: ▓▒░ TORLEY ░▒▓
Source: http://www.flickr.com


Na koniec warto pamiętać, że napięty grafik stomatologa jest zawsze najlepszym świadectwem jego profesjonalizmu.


Choć nie jest to cecha specjalnie korzystna dla pacjentów, to świadczy o tym, że w gabinecie przyjmują najlepsi fachowcy. Dzięki konieczności umawiania wizyty ze sporym wyprzedzeniem możemy wywnioskować, że wybrane przez nas miejsce zostało już docenione przez mnóstwo osób. Trudno o lepszy dowód najwyższej jakości świadczonych w nim usług.