Sterylizator parowy – urządzenie, pozwalające uzyskać bezwzględną sterylność narzędzi pracy

Są takie miejsca, w których stuprocentowa czystość jest szczególnie konieczna i ważna zarówno dla pracowników tych miejsc, jak i dla odwiedzających te placówki klientów. W momencie, kiedy sterylność narzędzi jest priorytetem, warto nabyć specjalistyczny przyrząd do ich oczyszczania.

Sterylizator

Autor: Karl Baron
Źródło: http://www.flickr.com
Pracownie laboratoryjne, placówki medyczne, gabinety medycyny estetycznej to miejsca, w których każdego dnia obsługuje się mnóstwo różnych ludzi. Stosowanie nowych sprzętów do każdej jednej osoby|każdego klienta byłoby bardzo kosztowne i z reguły jest niemożliwe. Aby jednak ten sam sprzęt użyć przy wielu osobach, każdorazowo należy mieć stuprocentową gwarancję, że jest on sterylny i nie zagraża przeniesieniem żadnych schorzeń. Doskonałą czystość narzędzi pracy zapewni sterylizator parowy ( informacje na stornie ). W miejscach takich, jak szpitale, albo ambulatoria, świetnie sprawdzi się autoklaw, to znaczy sterylizator automatyczny. Znanym dystrybutorem tego typu sprzętu jest firma Euroklav, mająca w ofercie sterylizatory parowe, wyposażone w system wytwarzania próżni – rozwiązanie to jest niezwykle przydatne, gdy chcemy wysterylizować przedmiot nierozpakowany: najpierw usuwane jest powietrze, znajdujące się we wnętrzu opakowania, a później para może swobodnie docierać do wszelkich szczelin oczyszczanego sprzętu (urządzenia euroklav – dowiedz się więcej).

Sterylizator parowy to sprzęt, bez którego ciężko wyobrazić sobie pracę w miejscach takich, jak gabinet dentystyczny, sala zabiegowa w ambulatorium, salon kosmetyczny, czy studio piercingu. Nieskazitelnie czyste, odkażone narzędzia pracy to bezpieczeństwo zarówno dla pracowników, jak i dla klientów. Aby być w pełni usatysfakcjonowanym z posiadanego sterylizatora, trzeba zaopatrzyć się w urządzenie dobre jakościowo, najlepiej z kilkoma różnymi trybami pracy. Urządzenia Euroklav mają na przykład bardzo praktyczny program szybki, umożliwiający drobiazgową sterylizację narzędzi pracy w czasie kilku minut. Jest to szczególnie istotne w sytuacji, gdy przerwa pomiędzy obsługiwaniem kolejnych klientów jest krótka, np. w gabinecie stomatologicznym.