Istnieją tego typu sytuacje, że nie za bardzo często uśmiechamy się i nie chodzi tu z pewnością o dobry humor.

Po prostu nasze zęby nie są w zbytnio dobrym stanie, są niezbyt równe, widoczne są przebarwienia, występują zbyt duże szpary pomiędzy zębami i tym podobne, a to wszystko powoduje, że nie chcemy, ażeby ktoś to zauważył. Całe szczęście są na to sposoby, jednym z nich są licówki.

uśmiechnięta kobieta

Autor: Sharon & Nikki McCutcheon
Źródło: http://www.flickr.com

Licówki, na przykład jedne z bardziej znanych licówki porcelanowe, to dość cienkie płatki porcelany, które nakleja się na przednią powierzchnię zębów, dzięki czemu jesteśmy w stanie schować defekty estetyczne- oferta. Za pomocą licówek możemy rozjaśnić zęby, spowodować, iż będą idealnie się prezentować, będą miały wspaniały kształt i barwę. Jesteśmy w stanie także poszerzyć lub w ogóle usunąć szpary pomiędzy zębami. Są też odpowiednie do drobnej korekty ustawienia zębów, przykładowo w sytuacji małego skręcenia albo stłoczenia.

Licówki są najlepsze dla osób, jakie chcą rozjaśnić kolor zębów, jak i ukryć trwałe przebarwienia. Używa się je w przypadku nie za bardzo estetycznych bruzd, ale również uszkodzeń uzębienia. Dopiero przy bardziej znaczących zniszczenia używa się korony ceramiczne. Licówki musi zakładać dobry dentysta, bo wtedy jest gwarancja, że wszystko zostanie wykonane jak najbardziej odpowiednio, a nasze zęby faktycznie zyskają na jakości- sprawdź. Gdzie spotkać tego typu specjalistę?

Najlepszym miejscem jest Legnica, gdzie bez wątpienia odnajdziemy takiego fachowca, który polepszy wygląd naszych zębów, a my będziemy w stanie znów się uśmiechać, bez obaw, że ktoś zobaczy nasze ubytki.