Punkt apteczny- dobry pomysł na własną firmę i wysokie przychody. Współpraca z sieciami aptek i firmami farmaceutycznymi

Branża farmaceutyczna wciąż się rozwija- otwierane są nowe apteki oraz produkowane są różne leki o różnych właściwościach. Własna apteka może być doskonałym sposobem na biznes, szczególnie jeśli mamy możliwość wynajęcia lokalu w dobrym miejscu.

Wynajmując powierzchnię w często odwiedzanym przez klientów miejscu z pewnością zastanawiamy się jakiego typu punkt usługowy otworzyć. Świetnym pomysłem może być otworzenie apteki oraz zatrudnienie wykwalifikowanych farmaceutów. Jeszcze lepiej jest, jeśli sami mamy takie wykształcenie. Produkty farmaceutyczne są cały czas niezbędne klientom, nawet jeżeli mają oni swoją zaufaną aptekę, w nagłych sytuacjach udadzą się do tej, która jest najbliżej. Formalności związane z otwieraniem apteki mogą potrwać kilka miesięcy, nie należy jednak się poddawać. Coraz chętniej otwierane są także punkty, które łączą aptekę na przykład z drogerią z naturalnymi kosmetykami bądź sklepem zielarskim. Każdy z tych lokali musi jednak spełniać określone przez ustawę wymagania i niekiedy odpowiednie przystosowanie pomieszczenia zajmuje najwięcej czasu. Prowadzenie punktu aptecznego nie zawsze jest łatwe, ale można też osiągnąć duże zyski. Apteka w modelu franczyzowym.
Apteka

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Otwierając punkt apteczny powinniśmy liczyć się z faktem, iż konkurencja jest bardzo duża. Jednakże są sposoby na to, aby mimo tego zwiększyć nasze dochody. Franczyza apteki jest jednym ze sposobów. Można dołączyć do sieci działających już aptek, zarówno wtedy, gdy już posiadamy aptekę bądź gdy dopiero mamy zamiar ją otworzyć. Będąc członkami sieci aptek mamy większe szanse na powodzenie na rynku. Można również zdecydować się na inne formy współpracy z firmami. Przykładowo grupa zakupowa aptek może być wspaniałym sposobem na rozszerzenie oferty naszej apteki tudzież obniżenie kosztów leków i tym samym na przyciągnięcie większej liczby usatysfakcjonowanych klientów. Grupy zakupowe mogą nam też pomóc w prowadzeniu firmy i magazynu z lekarstwami. Dołącz do grypy Nowa Farmacja.

Apteki mogą być bardzo dochodowym biznesem, jeżeli będą miały dobrą lokalizację jak również ceny atrakcyjne dla pacjentów. Lekarstwa potrzebne będą cały czas. Niezależnie od zamożności, pacjenci będą się leczyć, więc zawsze znajdzie się potrzeba, żeby skorzystać z usługi pobliskiej apteki.