Odpowiednie narzędzie do ćwiczeń – które wybierać i gdzie kupić?

Prawda jest taka, że wszyscy dziś mogą ćwiczyć, musimy mieć odrobinę chęci. Ale tak naprawdę więcej osób szuka wymówek zamiast zabrać się za zrobienie czegoś pożytecznego. A wystarczy, by każdy miał czas na kwadrans szybkiego spaceru, codziennie. To naprawdę mało, ale i tego ludzie nie chcą robić, bo chłodno, bo, po co, a później się dziwią, że ich ciało jest tak mało elastyczne i że mają zadyszkę po wejściu na trzecie piętro.

Gdy nawet taka guma do ćwiczeń mogłaby okazać się zbawieniem dla naszego ciała. Ćwiczenia z gumą są proste i fajne i dobrze włączyć taką gumę do ćwiczeń do swych normalnych treningów w mieszkaniu, jeżeli w ogóle ćwiczymy. A jeśli się nie gimnastykujemy, to może właśnie przy gumie do ćwiczeń będzie nam łatwiej zacząć jakiekolwiek treningi. Poza tym, jeśli mieliśmy jakikolwiek wypadek, to możemy używać gumy w rehabilitacji. To faktycznie świetna możliwość. Najlepiej oczywiście najpierw porozumieć się z rehabilitantem, ale ogółem bardzo prawdopodobne, że on sam powie nam o tym przyrządzie – zobacz tutaj.

podczas rehabilitacji

Autor: Rose Physical Therapy Group
Źródło: http://www.flickr.com

Pomocne przy wracaniu do sił

Jeżeli mieliśmy wypadek bardzo często musimy ponownie uczyć się chodzić, a zdarza się, że możemy chodzić, ale niezbędne są nam do tego jakieś pomocne przyrządy – więcej na stronie www. Sporo osób po wypadkach początkowo powinno przez długi czas leżeć, a dopiero potem jest w stanie powoli rozpocząć naukę chodzenia. Niektórym będzie potrzebny balkonik rehabilitacyjny. Pomaga on przytrzymać całe ciało człowieka w konkretnej pozycji. Pozwala też na stawianie drobnych kroczków. Trzeba jednak odrobiny wprawy, żeby płynnie się dzięki niemu poruszać. Taki balkonik często jest też używany przez osoby starsze jest im dzięki niemu prościej się ruszać. Poza tym możemy osobom starszym kupić balkonik z koszykiem, co pozwoli mu na zrobienie małych zakupów samemu. A takie małe rzeczy dla osób starszych są niesamowicie ważne. Dla ludzi będących po wypadku, bo o nich chcemy mówić niezbędne bywają również kule łokciowe. To one pozwalają poruszać się osobom, które miały złamaną nogę lub jakąś kość z obręczy biodrowej. Dają one możliwość oparcia ciężaru ciała w taki sposób żeby nie przeciążyć złamanego/pękniętego miejsca.