Uprawianie sportu jest czymś bardzo wskazanym w każdym wieku. Natomiast należy mieć świadomość tego, iż każdy sport jest związany z obciążeniami ciała. Jedna aktywność mocno odbija się na wszystkich stawach, kolejna natomiast na kręgosłupie, z tego powodu warto wybierać mądrze sport, jaki mamy zamiar uprawiać często. O czym pamiętać? Do jakiej osoby się zwrócić po poradę?

Każda osoba,

kręgosłup

Źródło: pixabay.com

która chce zacząć uprawiać którąś z dyscyplin sportu, powinna brać pod uwagę różne przeciwwskazania. Dobrze jest zastanowić się nad słabą stroną naszego ciała, by sobie nie zaszkodzić. Oczywiście, iż każda z dyscyplin, to na pewno pożądany ruch, ale też różne obciążenia. Dobrze jest pójść do specjalisty po radę w tej kwestii. Lekarz sportowy może nam w tej kwestii bardzo pomóc. Sprawdzi on nasze predyspozycje pod kątem różnego rodzaju wysiłku. Zanim zdecydujemy się na naprawdę intensywny wysiłek dobrze jest Sprawdzić nasz stan zdrowia. Przebadajmy nasze serce, wykonajmy badania kręgosłupa jak i choć podstawowe badania krwi, by wiedzieć na co możemy sobie pozwolić.

Istnieją jednak tego typu formy aktywności, jakie nie są tak inwazyjne jak niektóre. Osoby w podeszłym wieku, jak też takie skarżące się na bóle kręgosłupa i stawów muszą spróbować ćwiczeń w wodzie. Ruszanie się w takim środowisku wodnym powoduje, że nasze organizm jest w mniejszym stopniu obciążany. Nie bez przyczyny tego typu wodne środowisko używane jest chociażby podczas rehabilitacji. Pacjenci mają większą asekurację w basenie i czują się przez to pewniej. Ćwiczenia w wodzie na pewno relaksują oraz rozluźniają całe ciało

kręgosłup

Autor: Michael Dorausch
Źródło: http://www.flickr.com

.

Dobrze jest wybierać konkretny sport pod kątem wyników, jakie chcemy osiągnąć. Niektórzy chcą poprawić swoją gibkość, z tego powodu zapisują się na przykład na jogę. Niektórzy chcą zrzucić parę kilo, dlatego uczęszczają na zajęcia z aerobiku. Kolejni natomiast mają potrzebę odreagować po pracy, dlatego wybierają boks. Sporo osób lubi podczas ćwiczeń mieć czas, by spokojnie przemyśleć różne kwestie, w takim celu dobre będzie bieganie. Podczas długich biegów jest czas bowiem, ażeby pomyśleć nad wieloma rzeczami. Sport również często dopasowujemy do cech naszego charakteru. Jeżeli jesteśmy samotnikami, to z pewnością niechętnie pójdziemy na zajęcia w grupie. Natomiast osoby towarzyskie wręcz przeciwnie.Świetnie będą czuły się na takich zajęciach. Dlatego warto wybrać odpowiednią dla siebie dyscyplinę sportu też pod tym kątem.