Wyłącznie przedstawiciele jednej profesji mogą bez stresu spoglądać w swoją przyszłość – przynajmniej jeżeli w grę brać karierę zawodową. I rozchodzi się o doktorów – no co jak co, ale bezrobocie wśród lekarzy w Polsce to coś nikłego. Rzeczywistość jest taka, że nawet do stosunkowo słabych lekarzy zwykły się ustawiać kolejki. Na nieszczęście służba zdrowia w Polsce zapadła na ciężką chorobę. Interesujące kiedy nareszcie nie będziemy już musieli uskarżać się na jakość krajowej służby zdrowia?

zawód lekarz

Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com

Zatem ogromną zaletą bycia lekarzem jest pewność zatrudnienia. Bez wątpienia po zakończeniu uczelni wyższej absolwent znajdzie pracę. Chociaż to chyba jasne, że zostanie topowym doktorem jest uzależnione od bardzo wielu czynników. Minie szmat czasu zanim będziemy powszechnie szanowanymi fachowcami – jednak chyba warto. Lekarze co prawda uwielbiają się uskarżać na zarobki oraz warunki pracy, lecz tak czy siak są teraz najbardziej zamożną grupą zawodową w kraju.

Już wiemy, że np. laryngolog, specjalista ginekolog w centrum Warszawy bądź okulista ma zapewnioną pracę i satysfakcjonujące zarobki. Co najbardziej istotne, sytuacja naszych lekarzy szybko się polepsza, więc pewnie jeżeli szanowny Internauta będzie wreszcie wykonywał zawód lekarza, będzie jeszcze lepiej. Kolejna zaleta udania się na medycynę to możliwość pracy w dosłownie każdym państwie na świecie. Solidny doktor jest towarem deficytowym, więc jeżeli marzy się nam Norwegia, Kanada albo Wielka Brytania, mamy nieograniczony wybór.
Lekarz to z pewnością osoba powszechnie szanowana – co prawda często ludzie narzekają na jakość pracy lekarzy, to jednak i tak nie ma chyba atrakcyjniejszego zawodu jeżeli wziąć pod uwagę kwestie społeczne. A poza tym, lekarze mają okazję nieustannie się rozwijać, chociażby szkolenia z zakresu medycyny są czymś rozpowszechnionym. Odnośnie wad zostania lekarzem można bądź co bądź napisać grubą księgę, ale tak czy siak podjęcie pracy w branży medycznej to jedna z najbardziej wskazanych decyzji życiowych jakie moglibyśmy podjąć. Powinniśmy być przygotowani na wytężoną harówkę.