Nowatorskie procedury od kilku lat pomagają wielu ludziom pozbyć się dokuczliwej wady wzroku. Laserowe zabiegi stają się coraz popularniejsze i korzysta z nich coraz więcej ludzi, którzy nie chcą już zakładać okularów.

Obecnie zabieg laserowy na oczy jest niezwykle bezpieczny, a co najważniejsze, umożliwia wyjątkowo szybki powrót do zdrowia. W większości wypadków pacjenci wychodzą do domu po paru godzinach, ważne jest jedynie, aby asystowała im bliska osoba. Nie ma dużego znaczenia, czy pragniemy usunąć wadę wzroku większą lub mniejszą, laser poradzi sobie ze wszystkim, nawet laserowa korekcja astygmatyzmu nie przedstawia wielkiego wyzwania dla lekarzy Leczenie astygmatyzmu na optegra.pl.

Szkła korekcyjne

Autor: Epicantus
Źródło: http://www.flickr.com

Dla operowanych najbardziej komfortowe jest to, że cała operacja jest praktycznie bezbolesna, a oczy znieczula się specjalnymi kroplami. Najistotniejsze jest to, iż zabieg laserowy na oczy da się przeprowadzić praktycznie w przypadku każdego człowieka, który ukończył osiemnaście lat. Jedyne przeszkody to istotniejsze choroby gałka oczna lub, na przykład, cukrzyca. Nie zaleca się też zabiegu pacjentom w zaawansowanym wieku.

Przygotowanie do zabiegu też nie jest bardzo dolegliwe. Jedyne o czym warto pamiętać to zakaz używania szkieł kontaktowych na około czternaście dni przed korekcją. Sam zabieg laserowy na oczy trwa na ogół dosyć krótko, potem jednak może pojawić się nieostre widzenie, ale nie powinno trwać dłużej niż kilkanaście godzin (Dowiedz się więcej). Około tydzień po zabiegu trzeba pójść na pierwszą wizytę kontrolną, jednak wtedy powinniśmy już cieszyć się ostrzejszym widzeniem. Najwięcej pacjentów korzysta z tej metody, aby zlikwidować krótkowzroczność, jednakże ostatnio coraz popularniejsza jest laserowa korekcja astygmatyzmu. Mało kto wie, ale niektóre kliniki oferują możliwość wszczepienia w gałkę oczną złotego implantu, którego wielkość to raptem jeden milimetr. Implant taki widoczny jest dla innych osób oraz dla nas, kiedy spoglądamy w lustro. Spełnia on tylko funkcję estetyczną i nie powoduje żadnych powikłań. Istnieją także technologie, które umożliwiają zmianę koloru tęczówek – niestety na dziś można zmienić kolor jedynie z brązowego na niebieski, a cena takiej operacji jest bardzo wysoka.