Kwas asparginowy, który można znaleźć w asparginie pod postacią dwóch soli, to dosyć nietypowy aminokwas. Dlaczego?

Tak naprawdę, nie działa tylko na skurcze, bo może brać udział także w procesach związanych z metabolizmem, pojawiają się w neuronach. Stanowi źródło energii dla komórek mózgowych, więc ma ogromny, aktywujący wpływ na działanie mózgu.

Aspargin co więcej może łagodzić czucie zmęczenie, wspomaga sen, całościowo bardzo dobrze wpływa na koncentrację i samopoczucie. Aspargin jest lekiem zawierającym w swoim składzie kwas asparginowy w postaci soli magnezowej i potasowej. Sole te łagodzą niepokój, mają wpływ dobrze na sen, poprawiają pamięć.Pod wpływem zawartości jonów potasu i magnezu, Aspargin zazwyczaj używany jest podczas kuracji która uzupełnia te makroelementy. Jest także używany jako środek na skurcze i tiki nerwowe.

tabletki

Źródło: http://www.sxc.hu

Stosuje się go również przy wyczerpaniu psychicznym i fizycznym. Magnez i potas mogą odgrywać ważną rolę w organizmie. Potas reguluje gospodarkę wodno-elektrolitową, przewodnictwo nerwowe i aktywność mięśni. Może wpłynąć na obniżenie ciśnienia krwi, co więcej potęguje dopływ tlenu do mózgu. Magnez także posiada zbawienny wpływ,bo ma szansę oddziaływać na tkliwość tkanki nerwowej i skurcze mięśni. To składnik stanowiący budulec kości i zębów. Przy właściwej ilości magnezu zwiększa się wchłanianie wapnia, z kolei zbyt znaczna ilość wapnia może obniżyć zdolność do wchłaniania magnezu. Są naturalnie przeciwwskazania do zażywania tego leku. Tak jest, gdy cierpimy na niewydolność nerek czy męczliwość mięśni. Gdy bierzemy antybiotyki to również trzeba uważać.

Ogólnie, Aspargin błyskawicznie wchłania się z przewodu pokarmowego. Z reguły się go bierze jeden do trzech razy dziennie po jednej, dwie tabletki. Lek ten tak naprawdę nie posiada skutków ubocznych, choć każdy organizm jest odmienny, więc każdy człowiek trochę inaczej może reagować. Można o tym poczytać, np. tutaj: kliknij i zobacz. To niezwykle komfortowe. Coraz więcej osób korzysta z tej możliwości, sprawdzając właśnie tego rodzaju lekarstwa. chociaż oczywiście tego rodzaju aptekach asortyment jest bardzo bogaty, wiec można odszukać inne potrzebne medykamenty.