Astygmatyzm to jedna z trzech bardzo popularnych wad wzroku. Obraz oglądany przez osobę z astygmatyzmem jest zamglony, mało wyraźny. Taką wadę możemy skorygować okularami lub soczewkami kontaktowymi

. Jednocześnie laser może pomóc w tej sytuacji.
astygmatyzm operacja

Jeśli cierpimy na astygmatyzm to przede wszystkim występują trudności w ogniskowaniu różnych przedmiotów. Częściej przeszkadza jak za mgłą widzenie z dalszych odległości i z bliska. Pojawiają się czołowe dolegliwości bólowe, tarcie oczu czy przekrzywianie głowy. Przy niewielkim astygmatyzmie powszechnym objawem jest częstsze mruganie, ponieważ osoby z tego typu wadą wzroku próbują widzieć ostry obraz przez takie szybkie zmiany w ogniskowej.

Ten, kto cierpi na astygmatyzm widzi gwiazdy jako niewyraźne punkty, linie proste oraz krzywe. Nie jest w stanie dostrzec zbyt ostro linii w pionie. Na szczęście jak astygmatyzm operacja jest możliwa oraz daje bardzo dobre efekty (astygmatyzm operacja). Często wykorzystywany jest laser, a wyboru sposobu korekcji dokonuje się na przykład w oparciu o to jak gruba jest rogówka. Jednocześnie i inne wady wzroku są możliwe do poprawy. Tak jest z pewnością jeżeli mówimy o zezie, całe szczęście dostępna również jest korekcja zeza u dorosłych.

Sporo osób nie może w to uwierzyć, że zeza możemy wyleczyć i u ludzi dorosłych. Tymczasem to faktycznie możliwe, a poza tym taki zabieg przebiega szybko oraz bezbolesny (korekcja zeza dla dorosłych)

. Pacjenci przyznają, iż prawie nie zauważają, w jakim momencie zabieg się odbył, tak szybko oraz przyjemnie przebiega. Oczywiście po zabiegu zdarzają się niewielkie dolegliwości, przykładowo swędzenie oka, ale nie powinny one sprawdzać wielu problemów.