Ortodoncja jest specjalizacją stomatologiczną, jaka skupia się na upośledzeniach zgryzu. A więc ortodonta jest medykiem ekspertem, zajmującym się terapią, ale też prewencją powstawaniu takowych wad.

szkoły

Autor: Hotel **** Medical Spa Malinowy
Zdrowe uzębienie to nie wyłącznie brak próchnicy i paradontozy, lecz też poprawne ustawienie ząbków. Dookoła problemów połączonych z ortodoncją urosło dużo mitów, jakie zrażają do podejmowania leczenia, tymczasem na „prostowanie” zębów nigdy nie będzie za późno, ani również za wcześnie!
Zen w sypialni

Autor: Janpol
Źródło: Janpol
Leczenie ortodontyczne na ogół kojarzy się z noszeniem aparatów zębowych. Istotnie, jest to jedna z najczęściej wykorzystywanych jak też najbardziej skutecznych metod ortodontycznej terapii, jednakże nie wyłączna. Zastosowanie stałego aparatu na zęby nie za każdym razem jest realne, a czasem niewystarczające. Lekarz ortodonta, zapoznawszy się z każdym przypadkiem indywidualnie, decyduje o wyborze najskuteczniejszej terapii. Metodą częstokroć wykorzystywaną głównie u dzieci będą specjalne ćwiczenia, tzw. mioterapia. Ortodontyczna terapia najmłodszych pacjentów, którzy posiadają jeszcze tak zwane zęby mleczne, jest bardzo istotna, pomaga bowiem zapobiegać powstaniu wad zgryzu w czasie wybijania się zębów stałych. Z ortodontycznej konsultacji należy korzystać w każdym wieku i nie chodzi tutaj wyłącznie o estetykę. Wady zgryzu będą istotnym kłopotem, ponieważ ograniczają żucie, wymowę, natomiast nieleczone prowadzą do różnorodnych bólów głowy, twarzy, a nawet pleców i szyi.

Ponieważ niepoprawny zgryz ogranicza higienę jamy ustnej, prowadzi również do powstawania próchnicy . W którym miejscu przyjmuje ortodonta Łomża, Lublin, Warszawa a także wiele innych większych miast to miejsca gdzie bez problemu umówimy się na wizytę.