Ursynów – prywatna opieka medyczna. Jak wygląda, czym się charakteryzuje? Krótki opis

Ursynów to jedna z najbogatszych dzielnic w stolicy naszego kraju. Na Ursynowie przeprowadza się coraz większa ilość osób, w szczególności pracowników dużych firm i spółek. Nie może więc dziwić fakt, że coraz więcej osób zainteresowanych jest korzystaniem tam z usług medycznych. Osoby, które codziennie pracują nie mają sposobności, a ponadto czasu na jeżdżenie do lekarza na drugi koniec miasta. Chętniej wybierają natomiast usługi prywatnej opieki medycznej. Rynek prywatnych lekarzy rośnie, a szczególnie jest to widoczne na Ursynowie, który może stanowić wzór właściwego funkcjonowania całej branży.

gabinet lekarski

Autor: Ted Eytan
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli ktoś rozważa temat sytuacji szpitali, przychodni publicznych i prywatnych to według nas przykładową analizę może zrobić właśnie na terenie warszawskiego Ursynowa. W tutejszych przychodniach spotkamy specjalistów z wielu dziedzin. Będzie to na 100% ginekolog Warszawa, co jest związane m.in. z faktem, iż w tamtejszych osiedlach mieszka duża liczba matek oraz kobiet w ciąży, które potrzebują profesjonalnej opieki ginekologicznej. Prywatna opieka medyczna na Ursynowie rozwinęła się tak bardzo, że ochoczo wspierana jest przez publiczne przychodnie, zatrudniające specjalistów także pracujących w prywatnych gabinetach. Szczególnie niełatwo o wizytę w ramach ubezpieczenia do lekarzy skóry. Dermatolog Warszawa Ursynów () jest rozchwytywany oraz często są do niego po prostu spore kolejki.

warszawa

Autor: Radek Kołakowski
Źródło: http://www.flickr.com

Wybór odpowiedniej przychodni może gwarantować więc fakt nie czekania w wielogodzinnych kolejkach albo oczekiwania na wizytę np. kilka tygodni. Duża część osób na Ursynowie decyduje się ponadto na wykupienie specjalnych pakietów usług medycznych, które to pozwalają na oszczędność sporej ilości gotówki. Nie powinno to nikogo dziwić. Pomimo, iż Warszawiacy zarabiają dużo, to przecież tak czy siak każdy chce zaoszczędzić jak najwięcej środków pieniężnych, więc zwraca uwagę m.in. na koszt wizyty u doktora specjalisty. Rynek niepublicznych usług lekarskich na Ursynowie jest więc bardzo rozwinięty i naszym zdaniem sytuacja ta będzie ulegała jeszcze większej zmianie w kierunku nowych placówek, większej liczby specjalistów i generalnie lepszego dostępu do doktorów -> dodatkowe informacje.