Zabiegi korekcji laserowej wzroku są coraz bardziej popularne. Wszystko dzięki temu, iż ich ceny spadają, natomiast komfort będący wynikiem odzyskania dobrego wzroku i pozbycia się okularów albo szkieł kontaktowych faktycznie wart jest zachodu.

aminokwasy bcaa

Autor: fbb.pl
Źródło: fbb.pl
Laserowe leczenie schorzeń oczu jest możliwe od niedawna. Powszechne stosowanie laserów w okulistyce to początek lat 80. zeszłego wieku. Aczkolwiek pierwsze próby wykorzystania jego potencjału pojawiły się z początkiem lat 60. Polska jest jednym z pierwszych państw w Europie, jakie stosowały laser w okulistyce. Obecnie okuliści stosują kilka rodzajów laserów, a Wybór urządzenia zależy od typu zabiegu oraz części oka, która ma być poddana zabiegowi. Choć może to brzmieć paradoksalnie, lasery uzdrawiają przez niszczenie. Upraszczając temat, lasery prędko a także precyzyjnie likwidują komórki, w które pozostały wycelowane, a laserowana tkanka odparowuje.
Z reguły laser wykorzystane jest do likwidowania krótkowzroczności, dalekowzroczności a także astygmatyzmu. Istotą zabiegów będzie wymodelowanie za pomocą lasera rogówki, a więc zewnętrznej, przezroczystej warstewki oczu. Zabieg uwalnia pacjentów od noszenia soczewek kontaktowych, ale nie u każdego można go przeprowadzić. Kwalifikację poprzedza seria badań. Pacjent powinien mieć ukończone dwadzieścia jeden lat. Jak przebiega zabieg? Zakończenie lasera przysysa się do rogówki , spłaszczając ją. Następnie laser sam odcina nabłonek rogówki, pozostawiając nieduży fragment nienaruszony. Chirurg wchodzi specjalną szpatułką pod nacięcie oraz odkłada na bok nabłonek.

W następnej kolejności na odsłonięte głębokie powłoki rogówki oddziałuje laser, jaki modeluje ją tak, ażeby pozbyć się wady . Tak pokrótce wygląda laserowa korekcja wzroku cena jakiej wynosi dziś blisko 2000 – 3000 złotych.