Symptomy dające znać o tym, że z okiem dzieje się coś groźnego bywają też ogromnie różne. Bardzo często jest też tak, iż przez dłuższy czas mają one bardzo łagodny przebieg, z tego powodu i samemu choremu jest ogromnie trudno zorientować się, że coś złego dzieje się z jego wzrokiem.

otyłość

Autor: tomasz przechlewski
Źródło: http://www.flickr.com
Składamy to na karb zmęczenia, braku snu – niestety, przyczyna może być zupełnie inna.
To niestety niezwykle często działa na naszą niekorzyść. Jeżeli tylko dostrzeżemy, że przed oczami nagle zaczną pokazywać nam się jakieś kropki, czy maleńkie punkciki- które potem tak samo szybko znikają, czy też widzimy jak przez mgłę – nie powinniśmy zwlekać z wizytą u okulisty. To bowiem może być sygnał, iż ze wzrokiem zaczyna dziać się coś poważnego. O czym to może nas informować? O takich spostrzeżeniach jak wyżej wymienione mówimy bardzo często wtedy, gdy zaczynają nas dopadać choroby siatkówki oka. To niebezpieczne schorzenie, głównie w sytuacji, gdy dokuczają nam bardzo silne bóle oka, albo jeżeli mamy problemy z widzeniem po zmroku. To mogą być objawy odklejenia siatkówki oka, a ta potem prowadzi do ślepoty. Trzeba zatem wnikliwie zwracać uwagę na to, czy wzrok nam się pogarsza. Im prędzej pójdziemy do specjalisty tym lepiej – choroby siatkówki oka można leczyć pod warunkiem, że wdrożymy leczenie należycie wcześnie. Jeśli już bowiem dojdzie do jej odklejenia – niestety bywa już za późno na wdrożenie leczenia.
kobieta

Autor: Sarah Zucca
Źródło: http://www.flickr.com
Bądźmy wyczuleni na punkcie własnego wzroku. Nikt tego właściwiej nie przypilnuje niż my sami.

Miejmy na uwadze to, że czasami zupełnie błahe powody mogą być sygnałem zbliżania się niebezpiecznej dla wzroku choroby. W tym przypadku profilaktyka ma wielkie znaczenie.