Wszystko, co wynalazł homo sapiens ma zazwyczaj dobrą oraz złą stronę. Dynamit został przecież wymyślony przez Nobla w szlachetnym celu, a dopiero później zaczęto go stosować poniekąd jako broń w walkach.

laptop

Autor: Karen Rachel Lee
Źródło: http://www.flickr.com
Rehabilitacja

Autor: Cheerful Givers
Źródło: http://www.flickr.com
Alkohol wielu rodakom kojarzy się z uzależnieniem, które trzeba przyznać jest straszny. Jednak, to nie jest zawsze tak, że każdy alkohol nam szkodzi. Wielu specjalistów twierdzi (i jest to poparte badaniami), że jedno niewielkie piwo dobrze działa na nerki, a kieliszek wina po obiedzie sprzyja trawieniu. Zatem, jak we wszystkim w życiu, najistotniejszy wydaje się być umiar – należy po prostu zdawać sobie sprawę z tego, kiedy powiedzieć stop. Można radować się spotkaniem z rodziną w domu albo w restauracji i otworzyć pyszne wino. Nic w tym gorszącego, zwłaszcza jeśli nie sięgamy po alkohol, kiedy pojawiają się jakieś problemy i mamy ochotę o wszystkim zapomnieć. W obecnych czasach, by być w stanie sprzedawać alkohol, sklep lub pub muszą pozyskać specjalne zezwolenie. Są takie sklepy, które wyłącznie wyspecjalizowały się w sprzedaży win lub piw i nie proponują niczego innego. Wówczas ich asortyment jest doprawdy oszałamiający, gdyż sprowadzają oni trunki z całego świata, by dać możliwość swoim klientom spróbować różnych, czasami bardzo zaskakujących smaków.

Kupując jakiś alkohol, pamiętajmy, aby posiadał on banderolę. Jest ona gwarantem na to, że alkohol nie jest z przemytu i spełnia wymogi dopuszczenia do obrotu, zatem nie zachodzi naszemu zdrowiu.