Lekarz – jak go wybrać? Jak znaleźć tego najlepszego i najbardziej obeznanego specjalistę? Kilka sugestii

Planujesz iść do lekarza? A może do dentysty? Zapewne jesteś bardzo podenerwowany. W końcu każdy z nas chciałby oddać swoje zdrowie w jak najlepsze i godne zaufania ręce. Jednak z tym bywa niestety różnie. Jak w każdym zawodzie tak i tutaj działają medycy zarówno z powołania, jak i ci, którzy są dalecy od profesjonalizmu. A jak najbardziej w tym wypadku ma to niestety spore znaczenie. Chodzi przecież o ludzkie zdrowie. Stąd też lepiej odłożyć na plan dalszy nawet kwestie finansowe. Czym się jednak kierować wybierając lekarza? Co brać pod uwagę?

Jedną z ważnych spraw, które rzecz jasna wiele nam powiedzą o stosunku medyka do chorych, jest wygląd jego gabinetu. Czy jest on dobrze wyposażony? Schludny? Czy lekarz stosuje jednorazowe rękawiczki i czy narzędzia, jakimi się posługuje można uznać za sterylne? Każdy fachowy lekarz powinien wiedzieć, że istnieje coś takiego jak myjnia dezynfektor. Tam elementy takie jak sterylizatory parowe są odpowiednio czyszczone. Jest to niezwykle istotne zarówno dla samego lekarza, jak i – a nawet i przede wszystkim – dla pacjentów. Nigdy przecież nie wiadomo, kim była osoba, która przed nami odwiedziła lekarza, na jakie choroby cierpi i czy nie są one zaraźliwe.
Lekarz

Autor: http://pixabay.com
Źródło: http://pixabay.com
Na co poza tym warto zwrócić uwagę? Na pewno istotny jest stosunek specjalisty do pacjenta. Czy wygląda on na szczerze zainteresowanego osobą, która przyszła z wizytą? Czy nie obce są mu jej problemy? Czy uważnie słucha? Czy zadaje pytania i jak bardzo wnikliwe? To bardzo istotne, by lekarzowi bardzo zależało na udzieleniu niezbędnej pomocy. Niekiedy zdarza się, że po latach praktykowania lekarzy dopada „znieczulica”, że stają się oni obojętni na ludzkie cierpienie. Takich lekarzy powinniśmy omijać szerokim łukiem.Dowiedź się więcej o myjni i dezynfektorze.

Kolejna, ale nie mniej istotna sprawa, to oczywiście poziom wiedzy lekarza, to, czy jest wystarczająco kompetentny. Tutaj bywa niestety bardzo różnie, a na dodatek mało kto potrafi to ocenić po pierwszym spotkaniu. Dlatego warto zasięgnąć opinii innych osób, pacjentów, poprosić, by podzielili się swoimi sugestiami. Dzięki temu z pewnością niebawem trafimy na świetnego specjalistę. Czytaj – .