Zaćma to choroba oczu, która w rzeczywistości ma możliwość nawet i doprowadzić do naszej utraty wzroku. Kiedyś była bardzo „popularna” – obecnie występuje trochę rzadziej, lecz nadal dosyć spory odsetek ludzi w jakimś pewnym momencie odkrywa, iż ta konkretna choroba zabiera im ostrość widzenia.

dziecko w dresach

Autor: gus bus
Źródło: http://www.flickr.com
Jak rozpoznać objawy tej choroby? Jakie dokładnie czynniki mają możliwość spowodować jej ukazanie się? Co w rzeczywistości może nas uleczyć? To wszystko i jeszcze więcej po dowiadujesz się z naszego nowego – świeżo co napisanego – felietonu!
Jak to widać po naszym wstępie dzisiejszy temat będzie obejmował chorobą zaćmy – chorobę oczu, która to pozbawiła swego czasu wzroku niewiarygodnie sporej liczby ludzi, dopóki nie wynaleziono sposobu jej usunięcia, oraz tak naprawdę rozpoznania jej pierwszych objawów. Jak to się okazuje pierwsze objawy zaćmy (a więc inaczej mówiąc Katarakty), bywają dość charakterystyczne – w uzależnieniu od stopnia ich zaawansowania mamy możliwość zauważyć ponad wszystko problemy z ostrością widzenia, potem dochodzą problemy z wybraniem odpowiednich soczewek, a nawet przymuszenie nas do częstej zmiany okularów. Powstało kilka konkretnych czynników, które mają możliwość wywołać zaćmę, a są to przede wszystkim wiek, chorowanie na chorobę cukrzycową, zapalenia twardówki oka, naczyniówki, czy też jej rogówki, zwykły uraz oka, problem z niedoczynnością przytarczyc, dość długie stosowanie leków sterydowych, czy też tak zwana jaskra dokonana, a nawet i samo ukazywanie się jej w rodzinie.

W obecnej chwili jednakże istnieje dobry sposób „uleczenia” zaćmy, którym jest operacja oka – jest ona w pełni bezbolesna no i trwa zazwyczaj w okolicy tylko dwudziestu minut.